Dlaczego rodzice coraz częściej wybierają dla swych pociech drewniane zabawki? 0
Dlaczego rodzice coraz częściej wybierają dla swych pociech drewniane zabawki?

Dlaczego rodzice coraz częściej wybierają dla swych pociech drewniane zabawki?
Mają swoje powody... Dlatego nie warto się obrażać, nawet gdy mówią wprost: "Dziękujemy za prezent, ale następnym razem już zapamiętaj, że staramy się ograniczać plastikowe zabawki".

Sprawdź w czym tkwi sekret i magia popularności drewnianych zabawek 🙂

✅ Po pierwsze: bezpieczeństwo
Zabawki drewniane wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów. I nikogo nie trzeba przekonywać, że są nieporównywalnie bardziej trwałe od plastikowych. A co za tym idzie - bezpieczne, ponieważ:
• nie pękają tak łatwo, gdy niechcący wypadną maluchowi z rączek (np. z łóżeczka na podłogę)
• uderzenie o twardą powierzchnię nie powoduje zarysowań, pęknięć i powstania ostrych krawędzi,
• upadek lub uderzenie nie powoduje, że rozpadają się na drobne kawałki.

✅ Po drugie: stop nudo, niech żyje wyobraźnia!
Drewniane zabawki to z reguły proste konstrukcje, które zostawiają nieograniczoną przestrzeń dla wyobraźni. A trening kreatywności podczas zabawy to rzecz bezcenna, zarówno jeśli chodzi o młodsze, jak i starsze dzieci. Poza tym, plastikowa zabawka - nawet jeśli kusi liczbą przycisków - nudzi się szybciej. Ponieważ nie pozwala na przygody, które możliwe są jedynie gdy włączymy prawdziwe emocje. A nie wciąż te same melodyjki lub światełka.

✅ Po trzecie: dzieciństwo w stylu eko - naturalny wybór
Zabawki z drewna - trwałe i inspirujące - to zabawa na całe lata. Zarówno w przypadku jedynaków jak i rodzeństwa. Stawiając na powrót do natury, chronimy środowisko przed plastikowym potopem.
Warto pamiętać, że produkcja zabawek z drewna odbywa się w sposób dużo bardziej przyjazny dla naszej planety. I że naturalne tworzywa ulegają całkowitej biodegradacji. Dodatkową zaletą, ważną dla osób starających się żyć ekologicznie, jest to, że drewniane zabawki nie potrzebują baterii by sprzyjać rozwojowi dziecka.

✅ Po czwarte: precz z tandetą
Wielu rodziców - już na etapie oczekiwania na dziecko - chce, by otaczały je przedmioty wysokiej jakości. Co często łączy się z walorami estetycznymi. Urządzając pokoik, wybierając ubranka i zabawki - rodzice coraz częściej rezygnują ze sztucznych tworzyw i tandetnych kolorów. Bardzo chętnie stawiają na ponadczasową klasykę lub styl skandynawski. Cóż, plastikowe zabawki najczęściej są zupełnie z innej bajki...

✅ Po piąte: drewniane zabawki wcale nie są takie drogie
Każdy kto choć raz odwiedził sklep z zabawkami doskonale wie, że od cen można dostać zawrotu głowy. I wcale nie chodzi tylko o ceny drewnianych zabawek , bo... plastikowe zabawki potrafią kosztować naprawdę dużo. Zwłaszcza te dla niemowląt i małych dzieci. I nawet te masowo wytwarzane w Chinach czy na Tajwanie, gdzie koszty produkcji są dużo niższe niż gdziekolwiek indziej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl